Noul proiect al familiei Obama. De la președintele SUA la producător de filme (Video)
:format(webp):quality(80)/https://www.puterea.ro/wp-content/uploads/2025/03/7df86-17029529382108-1920.jpg)
Barack şi Michelle Obama sunt în prezent în discuţii pentru a coproduce un film biografic despre legenda golfului american Tiger Woods, a declarat, pentru AFP, o sursă apropiată negocierilor.
Potrivit Deadline, studioul de producţie Amazon MGM se află în spatele proiectului, după ce a cumpărat drepturile pentru o biografie recentă a jucătorului de golf american în vârstă de 49 de ani. La negocieri participă și Barack Obama.
Fostul preşedinte Barack Obama şi soţia sa, Michelle, au fondat compania Higher Ground, care a produs deja numeroase documentare şi podcasturi, şi se aşteaptă să coproducă filmul.
Tot potrivit Deadline, Reinaldo Marcus Green, regizorul din spatele filmului surorilor Williams „The Williams Method”, a fost abordat pentru a regiza filmul biografic.
Se aşteaptă ca filmul să se concentreze pe succesul jucătorului de golf şi nu pe dezvăluirile, din 2009, ale multiplelor sale aventuri extraconjugale, care au dus la divorţul său.
De 15 ori câştigător al unui turneu major de golf, Tiger Woods este cel mai mare sportiv din istoria acestui sport. El a fost primul jucător de golf de culoare din istorie care a câştigat un turneu major, adjudecându-și Augusta Masters în 1997.
El a anunţat, marţi, că a suferit o intervenţie chirurgicală după ruperea tendonului lui Ahile stâng, în plină pregătire pentru Mastersul de la Augusta, care va avea loc peste o lună. El ar fi trebuit să revină acolo după ce nu a mai jucat în competiţii din iulie anul trecut.